نیازمندی‌ های رایگان

نمایشگاه مجازی

وبلاگ

۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
نیازمندی‌ های رایگان

نمایشگاه مجازی

نمایشگاه مجازی چندرسانه ای فرصتی ایده آل برای صاحبان مشاغل می باشد که با استفاده از این امکان کارآمد و مدرن ، تمامی محصولات خود را بدون هیچ گونه محدودیتی از قبیل هزینه های گزاف اجاره مکان، نیروی کار و عدم ارائه درست همه محصولات به مخاطبان و حواس پرتی ایشان، حمل ونقل امکانات و تجهیزات به محیط، نصب دکوراسیون و آماده سازی فضا، هزینه های چاپ تبلیغات، عدم داشتن زمان یا مکان مناسب، به مشتریان خود ارائه دهند.

بهره‌جویی از نوآوری در فرآیندهای صنعت نمایشگاهی، رویدادها و ملاقات‌های تجاری برای ارتقا و پیشرفت شاخص‌های اقتصادی، توسعه کسب و کار و گسترش بازارهای بین‌المللی از مهمترین اولویت‌ها در برگزاری نمایشگاه های مجازی است.

پیشرفت های فناوری در همه عرصه‌های تولیدی، صنعتی، تجاری و خدماتی که موجب تغییر نگرش کسب و کارها شده است، و نیز تغییرات بنیادین در فرهنگ و رفتار اجتماعی مردم ، اهمیت توجه به بهره‌گیری از ابزارهای نوین فناوری را پررنگ تر کرده و فعالیت کسب و کارها بر بستر فضای مجازی و حضور در نمایشگاه مجازی از مهمترین ابزارهای توسعه بازار و تاب‌آوری آن ها است.

نمایشگاه مجازی چندرسانه ای

نمایشگاه مجازی، موضوع داغ سال 2020 بوده و امروزه تقریبا تمامی شرکت ها در برنامه روزشمار سالانه خود حتما تعدادی نمایشگاه مجازی هم ارئه می دهند که فرصت بسیار خوبی برای هدف گذاری های بازریابی خدمات آنها می باشد.

سه چالش مهم غرفه داران

ترغیب وچگونگی جذب مخاطب در نمایشگاه مجازی یکی از چالش های غرفه داران است. چراکه صرف حضور در یک رویداد مجازی کار بازاریابی انجام نشده و غرفه دار می بایست به مشتریان خود توضیح دهد که چه نوع خدمات یا محصولاتی را ارائه می دهد و با آنها گفت و گو کند. همچنین می تواند از طریق ایمیل یا فضاهای مجازی کار خود را تبلیغ کرده ویا از تقویم بازاریابی بهره ببرند.

نمودار تقویم بازاریابی دیجیتالی

نمایشگاه مجازی چندرسانه ای

یکی دیگر از راه های جذب بازدید کننده ، اجناس رایگان و اشانتیون های تبلیغاتی است که باید در فضاهای اینترنتی مورد توجه ویژه غرفه داران قرار گیرد. سرگرم کردن مخاطب از طریق ایجاد بازی های جایزه دار که حس برنده شدن را انتقال دهد ، یکی دیگر از راه های ورود به قلب بازدیدکننده هاست. راه بعدی، ایجاد تعامل با مشتریان است.

همانطور که غرفه داران در نمایشگاه های حضوری با بازدید کننده های خود ارتباط برقرار می کنند وسعی در ایجاد هیجان و تنوع در آنها دارند، در نمایشگاه  مجازی نیز باید درصدد پیدا کردن مشتری های احتمالی بوده و آنها را به تماشای محصولات ، شرکت در مسابقات و دریافت هدایای آن تشویق کنند.

شما در فضای رویدادهای اینترنتی امکان برگذاری تعاملات به صورت صوتی، تصویری و کنفرانس های آنلاین را داشته نمایشگاه مجازی شباهتی به نمایشگاه فیزیکی ندارند. اگرچه در ابتدای کار، طراحی های چندبعدی تعاملی عامل جذب بازدیدکننده ها بود اما اکنون این روش ها قدیمی شده و تاثیرچندانی در جذب مخاطب ندارد.

صنعت نمایشگاهی رفته رفته به سمت ترکیبی پیش می رود که یک مزیت ویژه به همراه دارد و آن اینکه امکان جذب مخاطب از سرتاسر دنیا را، با توجه به سختی و محدودیت های سفر به شما می دهد که می توانید جذب مخاطب وسیع تری را داشته باشید و اعتبار کار خود را ارتقا بخشید.

 

امکانات و بهره وری های نمایشگاه های مجازی عبارتند از:

امکان عضویت، امکان درج تقاضای مشتریان، امکان پرداخت آنلاین، امکان تعریف و ثبت غرفه از طریق متقاضیان، امکان تعریف محصولات به شیوه طبقه بندی شده،

امکان درج محصولات به همراه متن و تصویر، امکان درج رویدادها، وقایع و مقالات مربوط به غرفه داران، امکان عرضه فهرست مشتریان، امکان درج نمایندگی های فروش،

امکان مدیریت لیست ها، امکان دریافت درخواست استعلام قیمت،

امکان فرستادن استعلام قیمت به غرفه دار مربوطه، امکان مدیریت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات،

امکان ثبت سالن های متفاوت، امکان دسته بندی محصولات در سالن های مربوطه، امکان ثبت و مدیریت بنر های تبلیغاتی،

امکان تولید و تشکیل نشریه های خبری الکترونیکی به شکل گروهی یا اختصاصی، امکان پشتیابانی از سامانه تیکتینگ، امکان فرستادن ایمیل و پیامک به کاربران،

امکان فرستادن آگهی ها و دستورالعمل ها به کارمندان و کاربران سایت، امکان گزارش گیری از لیست پرداخت و دریافت ها، امکان گزارش گیری از لیست سفارش ها،

رویت اطلاعات غرفه های در حال اتمام قرار داد، رویت اطلاعات بنرهای در حال اتمام قرار داد،

امکان تعریف سطوح و مجوزهای دسترسی،

امکان ثبت آگهی های رایگان و فرصت های تجاری براساس مجوزهای دسترسی، امکان عضویت دائم، امکان معرفی محصول با تصویر و متن،

امکان تعریف و درج غرفه به وسیله متقاضیان، امکان رویت نمای کلی سالن ها و انتخاب غرفه

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *