نیازمندی‌ های رایگان

ملک

وبلاگ

۱۸ فروردین ۱۴۰۰
نیازمندی‌ های رایگان

ملک مناسب

خانه معمولاً خصوصی‌ترین ملک یک فرد یا یک خانواده در اجتماع است که از امنیت  ویژه برخوردار است. این روزها به دلیل نبودن زمین کافی در شهرها خانه‌ها بیشتر به شکل آپارتمان ساخته می‌شوند.

جزِئیات یک خانه

شاید شما یکی از افرادی هستید که جزئیات یک خانه برایتان مهم است. این جزئیات از فرم در ورودی می باشد تا سایز پنجره ها و مستر روم و…. اما اولویت های انتخاب یک خانه ی ایده آل چگونه است؟ اگر شما هم جزو افراد آماتور در هنگام انتخاب یک خانه هستید با تبلیغ 24همراه باشید تا با نکات ابتدایی انتخاب خانه زندگی شما را متحول کنیم.

طبقه ی مورد نظر

اگر شما کودکی دارید که نمی خواهید از بابت بالاپایین رفتنش دل نگران باشید. یا در کنار شما والدینتان با رده سنی بالا زندگی می کنند طبق روال معمول باید خانه ای در طبقات پایین انتخاب کنید . اگر هم می خواهید در طبقات بالا خانه ای را اختیار کنید به داشتن آسانسور فکر کنید.

طبقات اول هم دردسرهای خاص خود را دارد. یکی از معایب واحدهای طبقه اول پر سر و صدا بودن آن ها است.  کف این واحد ها به دلیل آن که بالای پارکینگ واقع شده و زیر آن ها واحدی وجود ندارد، همیشه سرد است که این سرما در زمستان می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

اولویت های برق و گاز و آب

برخی خانه ها می توانند قطعی برق یا آب زیادتری نسبت به باقی مناطق داشته باشد. قبل از انتخاب خانه از اعضای محلی در خصوص خدمات قابلیت های اولیه مثل برق و آب و گاز و.. .سوال کنید.

لوله کشی

قبل از انتخاب خانه مورد نظر از سلامت لوله کشی ساختمان اطمینان پیدا کنید. اگر لوله کشی های ساختمان ایراد داشته باشند و شما هم ساکن نزدیک به مرکز لوله کشی ساختمان باشید دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

همسایه ها

همسای خوب  نعت است. همسایه مزاحم باعث از بین رفتن آرامش می شود. اگر کار هر روزه همسایگان شما ایجاد سر و صدا و گرفتن مهمانی و… باشد آرامش را از شما سلب میکند.

ملک

خرید و فروش

خانه و زمین هایی که در اطراف اتوبان ها و خیابان های اصلی قرار دارند، با آلودگی صوتی زیادی درگیرند.  همچنین زمین هایی که در این موقعیت قرار دارند، آینده مناسبی نخواهند داشت.

در ورودی واحد ها رو به روی هم نباشد تا حریم شخصی شما به طور کامل رعایت شود.

مورد دیگر قابل توجه معماری داخلی  از جمله آشپزخانه، حال، پذیرایی و … است.نورگیری خانه هم از جمله موارد پر اهمیت است. خانه ای که نورگیری عالی داشته باشد، بسیار دلباز و پرطرفدار است.

پیش از خرید خانه وضعیت مشاعات آن را بررسی کنید.

عرض راه پله های یک ساختمان بهتره زیاد باشه تا اسباب کشی راحت تر انجام بشه.

موقعیت پارکینگ خودرو بسیار حائز اهمیته جای بد پارکینگ باعث آزار شما می شود.

دسترسی خانه به مرکز خرید  باید بسیار راحت باشد .

توصیه می کنیم خانه ای را انتخاب کنید که ورودی پارکینگ تا حد امکان شیب نداشته باشد. خارج شدن از پارکینگ شیبدار در روزهای بارندگی و یخبندان بسیار سخت و غیرممکن است.

اگر پارکینگ اضافی برای مهمان وجود داشته باشدجزو مزیت های ساختمان است.

انباری از جمله امکانات مهم می باشد.

ملک

یکی از مواردی  که روز به روز بر اهمیت خانه می افزاید داشتن بالکن است زیرا خیلی از افراد علاقه دارند لباس هایشان در محیطی خارج از خانه خشک شود و یا محیطی برای این که فضای خارجی رانگاه کنند وجود داشته باشد.

شیوه های دفع زباله مانند شوتینگ و یا سرایداری می تواند امتیازات بزرگی در خانه باشد.

پیش از خرید خانه به نکات ایمنی انشعابات و تاسیسات آب، برق وگاز ساختمان توجه کنید.

نمای ساختمان، زیبایی خانه را چند برابر می کند. زیرا اولین چیزی است که همیشه به چشم می آید. پس کیفیت نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد.

ساختمان باید عایق رطوبتی، حرارتی و صوتی باشد. در غیر این صورت دچار مشکلات بسیاری می شوید.

سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان را از نظر کیفیت مورد بررسی قرار گیرد.

حجم ترافیک محل خانهمورد توجه قرار گیرد. اگر مکانی که خانه در آن واقع شده است پر ترافیک باشد، همیشه برای دسترسی به خانه در عذاب خواهید بود.

تا حد ممکن سعی کنید خانه ای را تهیه کنید که در هر طبقه تعداد واحدهای کمی وجود داشته باشد.

عرض کوچه ای که ساختمان در آن واقع شده است هرچه بیشتر باشد بهتر است.

اگر ساختمان مورد نظر در همسایگی مدارس، ساختمان های دولتی، کلانتری ها، ساختمان پزشکان، نهاد ها، شرکت ها، بیمارستان ها، هتل ها، مجتمع تجاری و … باشد، از خرید این خانه خودداری کنید زیرا که یک عیب بسیار بزرگ است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *