نیازمندی‌ های رایگان

رپورتاژ آگهی چیست

وبلاگ

۲۷ اسفند ۱۳۹۹
نیازمندی‌ های رایگان

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی نوعی  تبلیغ است، برای برند سازی و معرفی خدمات و محصولات، که این امکان را دارد  در قالب یک تصویر، شامل خدمات و کلمات کلیدی و یا می‌تواند بصورت یک متن خبری در سایت‌های خبری منتشر شود.

 

رپورتاژ آگهی

تعریف رپورتاژ آگهی

تعریف رپورتاژ یا رپرتاژ

رپورتاژ اگهی و رپرتاژ اگهی هردو یک واژه هستند که در اصل واژه اصلی رپرتاژ است ، به هر جهت هر دو کلمه ” رپرتاژ ” یا ” رپورتاژ “در وب دیده میشود ، هر دوی این کلمه ها در اصل یک نوع آگهی تبلیغاتی هستند که در قالب یک نوع گزارش تحویل داده می شوند.

 

پیشینه  رپورتاژ یا رپرتاژ حدودا برمیگرده به  سال ۱۹۴۵  و در واقع در سال ۱۹۴۵ این لغت به دایره لغات اضافه شده است ، تاریخچه دقیق این لغت در ایران معلوم  نیست اما در  یکی دو سال گذشته ظاهرا در ایران این شیوه تبلیغاتی به علت تاثیرگذاری  بالا بیشتر مورد توجه مدیران قرار گرفته است .

 

در ایران بیشتر کلمه رپورتاژ (reportage) استفاده میشه و مخصوصا شیوه رپورتاژ آگهی در ایران بیشتر به صورت رپورتاژ اگهی اینترنتی است.

 

انواع رپورتاژ

همان طور که گفته شد رپورتاژ دارای انواع مختلفی هست اما از مهم ترین انواع رپورتاژ آگهی میتوان به رپورتاژ آگهی رسانه ای اشاره کرد

به عنوان مثال

رپورتاژ آگهی تلویزیونی

رپورتاژ آگهی نوشتاری در مجلات

روزنامه ها

رپورتاژ آگهی اینترنتی

ریپورتاژ در چه زمان های و برای چه نوع تبلیغاتی می تواند مثمر باشد؟

یکی از روش های مدرنی که این روزها در دنیای تبلیغات اینترنتی و برندسازی استفاده می شود، رپورتاژ است. تمامی برندهای بزرگ دنیا برای معرفی محصولات و ویژگی های جدید خود از رپورتاژ خبری در رسانه ها و سایت‎‌های پرترافیک و باکیفیت استفاده کرده تا هم باعث بهبود رتبه خود در گوگل شده و نیز محصول و خدمات خود را به کاربران بی‌شماری نمایش دهند.

باید این را بدانید که تبلیغات غیر مستقیمی مانند ریپورتاژ، تمایل فراوانی برای استفاده کاربران آن رسانه از خدمات یا محصولات شما یا حتی مطالعه خبری که انتشار دادید همراه است.
شاید بپرسید چطور این کاربران به ما اعتماد میکنند!؟

رسانه ای که در آن خبر مورد نظر را انتشار می دهید با دادن بک لینک به سمت شما, رای اعتماد به کاربران خود و گوگل را صادر می کند و این دلیل کافیست که سیل فراوانی کاربر به سمت شما سراریز شوند.

 

 

رپورتاژ

چگونه رپورتاژ آگهی عالی بنویسیم

برای نوشتن یک رپورتاژ آگهی جذاب موارد مهمی را باید در نظر داشته باشید.

ساده و روان‌
انتخاب لحن و ادبیات مناسب
کیفیت بالای محتوای متنی
شناسایی درست مخاطبان
انتخاب خوب موضوع جذب کننده و جدید
نتیجه گیری  صحیح
رعایت اصول نگارشی و درست‌نویسی

 

رپورتاژ آگهی
رپورتاژ

تاثیر رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به این خاطر اهمیت بسیاری دارد که، امروزه با وجود تلفن های هوشمند و دسترسی هرچه بیشتر کاربران به اینترنت و بازدید از سایت های مهم و معتبر، فضایی را برای معرفی برند خود ایجاد کرده است، که شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات اینترنتی، باعث جذب کردن مخاطبان به سوی خود شوید.

رپورتاژ باعث دیده شدن هرچه بیشتر سایت و برند شما می‌شود و ترافیک سایت شما رازیاد می کند، کاربرانی که به واسطه اعتماد سایت منتشر کننده روانه سایت شما شده اند. این روش یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین روش ها برای داشتن سئو مناسب و کسب رتبه‌های بالای گوگل می‌باشد.

مزایای رپورتاژ آگهی

رپورتاژآگهی، در سایت‌های معتبر و قابل اعتماد منتشر می‌شود.
بصورت مستمر و هرگز حذف نخواهد شد.
بصورت جدیدترین خبر، می توان در سایت های خبر گذاری منتشر کرد.
در محتوای رپورتاژ 3 تا 5 کلمه کلیدی به سایت شما لینک خواهد شد.

راه کار هایی، برای تاثیر بیشتر رپورتاژ آگهی

در رپورتاژ آگهی تیترها تا حد امکان باید خبری باشند و جذاب، تا کاربران به سایتت شما وارد شوند.
از کلمه کلیدی مورد نظر بصورت معمول و استاندارد استفاده شود و لینک هم داده شود.
لوگوی برند خود را به بهترین نحو ممکن در تصویر قرار دهید.
بصورت مختصر و تاثیر گذار برند خود را معرفی کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *